Lov na dírkách

Během několika zimních víkendů jsme měli možnost vyzkoušet si pro nás dosud ještě téměř nepoznaný, lov na dírkách. Učitelem nám byl náš kamarád a také obchodní partner – chirurg Sergej Mezencev, známý propagátor lovu na letní a zimní marmyšky, který nám své nástrahy ukázal a vysvětlil nám, jak se na ně loví a jaký druh nástrahy to vlastně je.


Pokud se také rozhodnete vyrazit na lov pod ledem, možná se vám bude hodit pár rad a poznatků.

Vybavení pro lov na dírky

Pro lov na dírkách není překvapivě potřeba žádné drahé vybavení. Postačí speciální proutek na dírky s integrovaným navijákem s pár metry vlasce, naběračka na vybírání ledové krusty a kvalitní vrták na led, se kterým vytvoříme díry o průměru 10-15cm bez problémů během několika vteřin.

Další doplňkovou výbavou pak může být třeba lehká stolička a termoska s teplým čajem, která by v zimním období rozhodně neměla chybět.

Lov na dírky

Nástrahy a návnady pro lov na dírkách

Pro lov jsme používali asi nejoblíbenější nástrahu pro lov na dírkách - marmyšku a na ní napíchnutý červ. Na marmyšky se loví tak, že je neustále spouštíme a zdviháme ve vodním sloupci, podobně, jako při vertikální přívlači. Ideální je položit marmyšku na dno a pak opakujícím cukáním nahoru-dolu měnit délku zdvihu a pokud nic nezabere, přejdeme k jiné připravené díře, kde celý postup opakujeme. V případě dalších neúspěchů můžeme zkusit vyměnit celou marmyšku za jinou velikost a barvu.

Lov na dírky


Rybaření pod ledem pro nás bylo naprosto nezapomenutelným zážitkem. Vrtání děr do ledu, driblink s marmyškou a hlavně časté záseky. Lov na dírkách pro nás byl zábavným zpříjemněním čekání na jarní období.

Lov na dírky

Novinka 2021

Akce 1+1

Výhodné sety

Výprodej

Nejlepší cena

Produkt video

TOP PRODUKT

Výrobci

Provozovatel webu, Miroslav Jahelka, se sídlem Cihlářská 316, Chrastava, 463 31, IČ: 42136083, jako správce osobních údajů, zpracovává na tomto webu cookies potřebné pro fungování webových stránek a pro analytické účely a v případě Vašeho souhlasu také pro personalizaci reklam. Přečtěte si Zásady souborů cookies.

Souhlasím